Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/50107
Sobre el comportamiento "anómalo" de la primera polar
Goñi Mateo, Juan

Data: 1980
Resum: We offer some examples of plane algebraic curves of minimal order which have some points such that the multiplicity of the first polar is greater than the multiplicity of the curve, and they have multiple points across which the first polar do not pass.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Castellà.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 20 (1980) p. 237-240, ISSN 0210-2978

DOI: 10.5565/PUBLMAT_20180_50


4 p, 66.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2009-10-26, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir