Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/50237
La normalidad de un espacio topológico no es una propiedad local
López Pellicer, Manuel

Data: 1980
Resum: M . Valdivia and M. López have obtained in (4) and (3) completely regular topological spaces whose associated k-spaces are not regular. Here we prove that these k-spaces are such that every point admits a neighbourhood which, endowed with the induced topology, is normal.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Castellà.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions de la Secció de Matemàtiques, V. 21 (1980) p. 107-108, ISSN 0210-2978

DOI: 10.5565/PUBLMAT_21180_29


2 p, 56.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2009-10-28, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir