Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/5114
An example on the maximal function associated to a nondoubling measure
Aldaz, J. M.

Data: 2005
Resum: We show that there is a measure µ, defined on the hyperbolic plane and with polynomial growth, such that the centered maximal operator associated to µ does not satisfy weak type (1, 1) bounds.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 49 n. 2 (2005) p. 453-458, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_49205_10


6 p, 101.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-05-09, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir