000051190 001 __ 51190
000051190 005 __20141001200544.0
000051190 024 7_ $2 doi $a 10.5565/PUBLMAT_30186_03
000051190 035 __ $9 articleid $a 02102978v30n1p29
000051190 041 __ $a eng
000051190 100 __ $a Olazábal, J. M.
000051190 245 1_ $a On F' - closure of F - homogeneous groups
000051190 540 __ $9 info:eu-repo/semantics/openAccess $a Tots els drets reservats $u http://www.europeana.eu/rights/rr-f/
000051190 546 __ $a Anglès.
000051190 599 __ $a recerca
000051190 655 _4 $a info:eu-repo/semantics/article
000051190 655 _4 $a info:eu-repo/semantics/publishedVersion
000051190 700 __ $a Ferguson, P. A.
000051190 773 __ $g V. 30 n. 1  (1986) p. 29-40 $t Publicacions de la Secció de Matemàtiques $x 0210-2978
000051190 856 40 $p 12 $s 197433 $u http://ddd.uab.cat/pub/pubsecmat/02102978v30n1/02102978v30n1p29.pdf
000051190 973 __ $f 029 $l 40 $m  $n 1 $v 30 $x 02102978v30n1 $y 1986
000051190 980 __ $a ARTPUB