Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/65199
Asymptotically CAT(0) groups
Kar, Aditi (University of Southampton (Gran Bretanya). Pure Mathematics)
University Road (Gran Bretanya). Pure Mathematics

Data: 2011
Resum: We develop a general theory for asymptotically CAT(0) groups; these are groups acting geometrically on a geodesic space, all of whose asymptotic cones are CAT(0).
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Matèria: Asymptotically CAT(0) groups ; Asymptotic cones ; Quasi-isometries ; Graphs of groups ; Finiteness properties ; Riemannian metrics
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, Vol. 55, Núm. 1 (2011) , p. 67-91, ISSN 0214-1493

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/10.5565-PUBLMAT_55111_04
DOI: 10.5565/PUBLMAT_55111_04
DOI: 10.5565/217242


25 p, 355.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2011-01-11, darrera modificació el 2017-05-24



   Favorit i Compartir