Resultats globals: 3 registres trobats en 0.06 segons.
Documents de recerca, 2 registres trobats
Articles, 1 registres trobats
Documents de recerca 2 registres trobats  
1.
39 p, 334.2 KB Calderón-Zygmund kernels and rectifiability in the plane / Chousionis, Vasilis (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mateu Bennassar, Joan (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Prat Baiget, Laura (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Tolsa Domènech, Xavier (Institució Catalana de Recerca i Estudis Avançats) ; Centre de Recerca Matemàtica
Vegeu el resum a l'inici del document del fitxer adjunt.
Centre de Recerca Matemàtica 2011 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 1047)  
2.
21 p, 235.7 KB Singular integrals on Ahlfors-David regular subsets of the Heisenberg group / Mattila, Pertti ; Chousionis, Vasilis ; Centre de Recerca Matemàtica
"Vegeu el resum a l'inici del document del fitxer adjunt".
Centre de Recerca Matemàtica 2009 (Prepublicacions del Centre de Recerca Matemàtica ; 869)  

Articles 1 registres trobats  
1.
12 p, 154.8 KB Singular integrals on Sierpinski gaskets / Chousionis, Vasilis (University of Helsinki. Department of Mathematics and Statistics)
We construct a class of singular integral operators associated with homogeneous Calderón-Zygmund standard kernels on d-dimensional, d < 1, Sierpinski gaskets Ed. These operators are bounded in L2(μd) and their principal values diverge μd almost everywhere, where μd is the natural (d-dimensional) measure on Ed.
2009 - 10.5565/140678
Publicacions Matemàtiques, V. 53 n. 1 (2009) p. 245-256  

Vegeu també: autors amb noms similars
1 Chousionis, V.
Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.