Resultats globals: 41 registres trobats en 0.04 segons.
Materials de curs, 26 registres trobats
Documents de recerca, 3 registres trobats
Articles, 12 registres trobats
Materials de curs 26 registres trobats  1 - 10següentfinal  anar al registre:
1.
4 p, 77.7 KB Equacions diferencials i modelització I [100100] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
La teoria d'Equacions Diferencials (ED's) es distingeix tant per la riquesa de idees i mètodes com per la seva aplicabilitat. Així l'assignatura Equacions Diferencials i Modelització I té una vessant teòrica (que es treballarà a les classes de teoria i de problemes) i una vessant molt aplicada, que s'introduirà a les classes de teoria i que es practicarà tant a classes de problemes com a les classes pràctiques que es realitzaran al laboratori d'informàtica. [...]
2016-17
Matemàtiques [777]  
2.
4 p, 24.8 KB Matemàtiques [100872] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Biociències
L'objectiu d'aquesta assignatura és que l'alumne adquireixi els coneixements i les tècniques matemàtiques bàsiques necessaris per a entendre fenòmens químics, físics o biològics i poder predir la seva evolució. [...]
2015-16
Graduat o Graduada en Bioquímica [814]  
3.
4 p, 100.5 KB Matemàtiques [100872] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Biociències
L'objectiu d'aquesta assignatura és que l'alumne adquireixi els coneixements i les tècniques matemàtiques bàsiques necessaris per a entendre fenòmens químics, físics o biològics i poder predir la seva evolució. [...]
2014-15
Graduat o Graduada en Bioquímica [814]  
4.
4 p, 100.7 KB Matemàtiques [100872] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Biociències
L'objectiu d'aquesta assignatura és que l'alumne adquireixi els coneixements i les tècniques matemàtiques bàsiques necessaris per a entendre fenòmens químics, físics o biològics i poder predir la seva evolució. [...]
2013-14  
5.
4 p, 13.4 KB Equacions diferencials i modelització I [100100] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
La teoria d'Equacions Diferencials (ED's) es distingeix tant per la riquesa de idees i mètodes com per la seva aplicabilitat. Així l'assignatura Equacions Diferencials i Modelització I té una vessant teòrica (que es treballarà a les classes de teoria i de problemes) i una vessant molt aplicada, que s'introduirà a les classes de teoria i que es practicarà tant a classes de problemes com a les classes pràctiques que es realitzaran al laboratori d'informàtica. [...]
2012-13
Matemàtiques [777]  
6.
2 p, 159.2 KB Àlgebra II [100144] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
2011-12
Física [776]  
7.
3 p, 1.9 MB Probabilitats i estadística [2906] / Bruna, Joaquim (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
1992-93
Enginyer en Informàtica [57]  
8.
3 p, 9.2 KB Àlgebra II [100144] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
Aquesta assignatura és la segona part d'un conjunt de dues assignatures dedicades a aspectes d'Àlgebra del Grau de Física. L'objectiu principal de l'assignatura és dotar l'estudiant d'unes eines algebraiques necessàries per entendre la resta d'assignatures de la llicenciatura. [...]
2011-12
Física [776]  
9.
6 p, 15.9 KB Equacions diferencials i modelització I [100100] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
La teoria d'Equacions Diferencials (ED's) es distingeix tant per la riquesa de idees i mètodes com per la seva aplicabilitat. Així l'assignatura Equacions Diferencials i Modelització I té una vessant teòrica (que es treballarà a les classes de teoria i de problemes) i una vessant molt aplicada, que s'introduirà a les classes de teoria i que es practicarà tant a classes de problemes com a les classes pràctiques que es realitzaran al laboratori d'informàtica. [...]
2011-12
Matemàtiques [777]  
10.
8 p, 108.8 KB Equacions diferencials i modelització I [100100] / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Torregrosa, Joan (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Facultat de Ciències
2010-11
Matemàtiques [777]
Graduat en Física i en Matemàtiques [779]
Enginyeria Informàtica i Graduat o Graduada en Matemàtiques [780]  

Materials de curs : 26 registres trobats   1 - 10següentfinal  anar al registre:
Documents de recerca 3 registres trobats  
1.
68 p, 2.0 MB Study of the period function of a biparametric family of centers / Rojas Pérez, David ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
2013  
2.
1.7 MB Analytical tools to study the criticality at the outer boundary of potential centers / Rojas Pérez, David ; Mañosas, Francesc, dir. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques
[Barcelona] : Universitat Autònoma de Barcelona, 2016  
3.
68 p, 4.5 MB Study of the period function of a biparametric family of centers / Rojas, David ; Mañosas Capellades, Francesc, dir. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Villadelprat, Jordi, dir. ; Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques
2013  

Articles 12 registres trobats  1 - 10següent  anar al registre:
1.
31 p, 570.9 KB On the minimum positive entropy for cycles on trees / Alsedà i Soler, Lluís  (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Juher, David (Universitat de Girona. Departament d’Informàtica i Matemàtica Aplicada) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Consider, for any n ∈ N, the set Posn of all n-periodic tree patterns with positive topological entropy and the set Irrn ( Posn of all n-periodic irreducible tree patterns. The aim of this paper is to determine the elements of minimum entropy in the families Posn and Irrn. [...]
2017
Transactions of the American Mathematical Society, Vol. 369 Núm. 1 (2017) , p. 187-221  
2.
62 p, 2.3 MB A quasiperiodically forced skew-product on the cyclinder without fixed-curves / Alsedà i Soler, Lluís  (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Morales, Leopoldo (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
In [FJJK] the Sharkovskiı Theorem was extended to periodic orbits of strips of quasiperiodic skew products in the cylinder. In this paper we deal with the following natural question that arises in this setting: Does Sharkovskiı Theorem holds when restricted to curves instead of general strips? We answer this question in the negative by constructing a counterexample: We construct a map having a periodic orbit of period 2 of curves (which is, in fact, the upper and lower circles of the cylinder) and without any invariant curve. [...]
2016
Nonlinear Analysis. Theory, Methods & Applications. An International Multidisciplinary Journal. Series A: Theory and Methods, Vol. 145 (2016) , p. 199-263  
3.
28 p, 402.2 KB On the number of limit cycles for perturbed pendulum equations / Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Geyer, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We consider perturbed pendulum-like equations on the cylinder of the form x (x)= _=0^mQ_n, (x) x^ where Q_n, are trigonometric polynomials of degree n, and study the number of limit cycles that bifurcate from the periodic orbits of the unperturbed case =0 in terms of m and n. [...]
2016 - 10.1016/j.jde.2016.04.025
Journal of Differential Equations, Vol. 261 Núm. 3 (2016) , p. 2141-2167  
4.
41 p, 612.7 KB The criticality of centers of potential systems at the outer boundary / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Rojas, David (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Villadelprat, Jordi (Universitat Rovira i Virgili. Departament d’Enginyeria Informàtica i Matemàtiques)
The number of critical periodic orbits that bifurcate from the outer boundary of a potential center is studied. We call this number the criticality at the outer boundary. Our main results provide sufficient conditions in order to ensure that this number is exactly 0 and 1. [...]
2016 - 10.1016/j.jde.2015.11.040
Journal of Differential Equations, Vol. 260 (2016) , p. 4918-4972  
5.
38 p, 705.8 KB Maximizing entropy of cycles on trees / Alsedà i Soler, Lluís  (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Juher, David (Universitat de Girona. Departament d’Informàtica i Matemàtica Aplicada) ; King, Deborah M. (University of Melbourne. Departament of Mathematics and Statistics) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
In this paper we give a partial characterization of the periodic tree patterns of maximum entropy. More precisely, we prove that each periodic pattern with maximal entropy is irreducible and simplicial. [...]
In this paper we give a partial characterization of the periodic tree patterns of maximum entropy. More precisely, we prove that each periodic pattern with maximal entropy is irreducible and simplicial. [...]

2013 - 10.3934/dcds.2013.33.3237
Discrete and Continuous Dynamical Systems. Series A, Vol. 33 Núm. 8 (2013) , p. 3237-3276  
6.
19 p, 535.1 KB A Chebyshev criterion for Abelian integrals / Grau, Maite ; Mañosas, Francesc ; Villadelprat, Jordi
2011
Transactions of the American Mathematical Society, Vol. 363 Núm. 1 (2011) , p. 109-129  
7.
33 p, 642.8 KB Real Dynamics of Integrable Birational Maps / Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Mañosas, Francesc
2011 - 10.1007/s12346-011-0047-8
Qualitative Theory of Dynamical Systems, Vol. 10 (2011) , p. 247-275  
8.
13 p, 408.9 KB Bounding the number of zeros of certain Abelian integrals / Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Villadelprat, Jordi (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)
In this paper we prove a criterion that provides an easy sufficient condition in order for any nontrivial linear combination of n Abelian integrals to have at most n + k − 1 zeros counted with multiplicities. [...]
2011 - 10.1016/j.jde.2011.05.026
Journal of Differential Equations, Vol. 251 (2011) , p. 1656-1669  
9.
27 p, 522.8 KB Topological and algebraic reducibility for patterns on trees / Alsedà, Lluís (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Juher, David (Universitat de Girona. Departament d’Informàtica i Matemàtica Aplicada) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We extend the classical notion of block structure for periodic orbits of interval maps to the setting of tree maps and study the algebraic properties of the Markov matrix of a periodic tree pattern having a block structure. [...]
2015 - 10.1017/etds.2013.52
Ergodic Theory and Dynamical Systems, Vol. 35 (2015) , p. 34-63  
10.
31 p, 536.4 KB Volume entropy for minimal presentations of surface groups in all ranks / Alsedà, Lluís (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques) ; Juher, David (Universitat de Girona. Departament d’Informàtica i Matemàtica Aplicada) ; Los, Jérôme (Aix-Marseille Université. Institut Mathematiques de Marseille) ; Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
We study the volume entropy of a class of presentations (including the classical ones) for all surface groups, called minimal geomètric presentations. We rediscover a formula first obtained by Cannon and Wagreich [6] with the computation in a non published manuscrit by Cannon [5]. [...]
2015 - 10.1007/s10711-015-0103-7
Geometriae Dedicata, 2015  

Articles : 12 registres trobats   1 - 10següent  anar al registre:
Vegeu també: autors amb noms similars
39 Mañosas, Francesc
1 Mañosas, Francesc,
Us interessa rebre alertes sobre nous resultats d'aquesta cerca?
Definiu una alerta personal via correu electrònic o subscribiu-vos al canal RSS.