Web of Science: 1 cites, Google Scholar: cites
The Voronovskaya theorem for some linear positive operators in exponential weight spaces
Rempulska, L. (Poznan University of Technology (Polònia). Institute of Mathematics)
Skorupka, M. (Poznan University of Technology (Polònia). Institute of Mathematics)

Data: 1997
Resum: In this note we give the Voronovskaya theorem for some linear positive operators of the Szasz-Mirakjan type defined in the space of functions continuous on [0, +∞) and having the exponential growth at infinity. Some approximation properties of these operators are given in [3], [4].
Drets: Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 41 n. 2 (1997) p. 519-526, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37912
DOI: 10.5565/PUBLMAT_41297_16


8 p, 107.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-11-24, darrera modificació el 2024-12-01



   Favorit i Compartir