Google Scholar: cites
A stability result on Muckenhoupt's weights
Kinnunen, J.

Data: 1998
Resum: We prove that Muckenhoupt's A1-weights satisfy a reverse HÄolder inequality with an explicit and asymptotically sharp estimate for the exponent. As a by-product we get a new characterization of A1-weights.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 42 n. 1 (1998) p. 153-163, ISSN 2014-4350

Adreça original: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37929
DOI: 10.5565/PUBLMAT_42198_08


11 p, 159.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-12-18, darrera modificació el 2021-07-18



   Favorit i Compartir