Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/145342
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
Linearization of planar involutions in C^1
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2015
Resum: The celebrated Kerékjártó Theorem asserts that planar continuous periodic maps can be continuously linearized. We prove that C^1-planar involutions can be C^1-linearized.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-01486
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2011-23652
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Involution ; Kerekjarto Theorem ; Linearization ; Periodic maps
Publicat a: Annali di Matematica Pura ed Applicata, Vol. 194 (2015) , p. 1349-1357, ISSN 1618-1891

DOI: 10.1007/s10231-014-0423-5


Preprint
9 p, 269.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir