Google Scholar: cites
C^1 Self-maps on closed manifolds with all their periodic points hyperbolic
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Sirvent, Víctor F. (Universidad Simón Bolívar (Venezuela). Departamento de Matemáticas)

Data: 2015
Resum: We present several results providing sufficient conditions for the existence of quasi-unipotent maps on different closed manifolds having infinitely many periodic points all of them hyperbolic.
Ajuts: Ministerio de Ciencia e Innovación MTM2008-03437
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Almost quasi-unipotent maps ; Differentiable maps ; Hyperbolic periodic points ; Lefschetz numbers ; Lefschetz zeta function ; Quasi-unipotent maps
Publicat a: Houston Journal of Mathematics, Vol. 41, Núm. 4 (2015) , p. 1119-1127, ISSN 0362-1588

Adreça alternativa: https://whjm.math.uzh.ch/restricted/pdf41(4)/02libre.pdf
DOI: 10.21136/MB.2016.6


Postprint
8 p, 1.9 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2022-06-24



   Favorit i Compartir