Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/145348
Web of Science: 0 cites,
A survey on the set of periods of the graph homeomorphisms
Gouveia, Marcio R. A. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Títol variant: On the set of periods of the graph homeomorphisms
Data: 2015
Resum: In this paper we summarize the known results on the possible sets of periods of homeomorphisms defined on some classes of finite connected compact graphs, and we present new results.
Nota: El títol de la versió pre-print de l'article és: On the set of periods of the graph homeomorphisms
Nota: Agraïments: The first author is partially supported by CAPES/DGU Grant number BEX 12566/12-8 and by a FAPESP Grant 2013/13344-0.
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by FEDER-UNAB-10-4E-378, and a CAPES Grant number 88881.030454/2013-01 from the program CSF-PVE
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Homeomorphisms ; Periods ; Topological graph
Publicat a: Qualitative Theory of Dynamical Systems, Vol. 14 (2015) , p. 39-50, ISSN 1662-3592

DOI: 10.1007/s12346-015-0132-5


13 p, 309.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir