Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150414
Web of Science: 1 cites,
Planar vector fields with a given set of orbits
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Ramírez, Rafael Orlando (Universitat Rovira i Virgili. Departament d’Enginyeria Informàtica i Matemàtiques)
Sadovskaia, Natalia (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada II)

Data: 2011
Resum: We determine all the C 1 planar vector fields with a given set of orbits of the form y − y(x) = 0 satisfying convenient assumptions. The case when these orbits are branches of an algebraic curve is also study. We show that if a quadratic vector field admits a unique irreducible invariant algebraic curve g(x, y) = S∑j=0 aj (x)y S−j = 0 with S branches with respect to the variable y, then the degree of the polynomial g is at most 4S.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/DPI2007-66556-C03-03
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/TSI2007-65406-C03-01
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/CSD2007-00004
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Invariant curve ; Singular algebraic curve ; Branches ; Quadratic vector fields ; Orthogonal polynomial ; Orbits
Publicat a: Journal of Dynamics and Differential Equations, Vol. 23 Núm. 4 (2011) , p. 885-902, ISSN 1572-9222

DOI: 10.1007/s10884-011-9219-0


Preprint
20 p, 347.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir