Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150428
Scopus: 2 cites, Web of Science: 1 cites,
On connectivity of Julia sets of transcendental meromorphic maps and weakly repelling fixed points II
Fagella Rabionet, Núria (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)
Jarque i Ribera, Xavier (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)
Taixés, Jordi (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)

Data: 2011
Resum: Following the attracting and preperiodic cases ([5]), in this paper we prove the existence of weakly repelling fixed points for transcendental meromorphic maps, provided that their Fatou set contains a multiply-connected parabolic basin. We use quasi-conformal surgery and virtually repelling fixed point techniques.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008–01486
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2006–05849
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-792
Nota: Agraïments: All authors were supported by funds MCRTN–CT–2006–035651. The third author was supported by 2009CTP–00002.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Connectivity of Julia sets ; Julia sets ; Quasiconformal surgery ; Weakly repelling fixed point
Publicat a: Fundamenta Mathematicae, Vol. 215 (2011) , p. 177-202, ISSN 0016-2736

DOI: 10.4064/fm215-2-5


Preprint
27 p, 474.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir