Web of Science: 56 cites, Scopus: 55 cites, Google Scholar: cites
Bounding the number of zeros of certain Abelian integrals
Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Villadelprat Yagüe, Jordi (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)

Data: 2011
Resum: In this paper we prove a criterion that provides an easy sufficient condition in order for any nontrivial linear combination of n Abelian integrals to have at most n + k − 1 zeros counted with multiplicities. This condition involves the functions in the integrand of the Abelian integrals and it can be checked, in many cases, in a purely algebraic way.
Ajuts: Ministerio de Economía y Competitividad MTM2008-03437
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2009/SGR-410
Ministerio de Educación y Ciencia MTM2008-01486
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Abelian integral ; Chebyshev system ; Wronskian ; Hamiltonian perturbation ; Limit cycle
Publicat a: Journal of differential equations, Vol. 251 (2011) , p. 1656-1669, ISSN 1090-2732

DOI: 10.1016/j.jde.2011.05.026


Postprint
13 p, 408.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2022-02-13



   Favorit i Compartir