Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150435
Web of Science: 5 cites,
Liouvillian first integrals of quadratic-linear polynomial differential systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Instituto Superior Técnico (Lisboa). Departamento de Matemática)

Data: 2011
Resum: For a large class of quadratic–linear polynomial differential systems with a unique singular point at the origin having non-zero eigenvalues, we classify the ones which have a Liouvillian first integral, and we provide the explicit expression of them.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author has been partially supported by FCT through CAMGSD, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Invariant algebraic curves ; Darboux polynomials ; Quadratic systems ; Quadratic vector fields ; Liouvillian integrability
Publicat a: Journal of Mathematical Analysis and Applications, Vol. 379 (2011) , p. 188-199

DOI: 10.1016/j.jmaa.2010.12.033


Preprint
16 p, 625.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir