Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150452
Scopus: 3 cites, Web of Science: 3 cites,
On the C^1 non-integrability of differential systems via periodic orbits
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia

Data: 2011
Resum: We go back to the results of Poincaré [Poincare, H (1891) Sur lintegration des equations differentielles du premier ordre et du premier degre I and II, Rendiconti del circolo matematico di Palermo5, 161–191] on the multipliers of a periodic orbit for proving the C1 non-integrability of differential systems. We apply these results to Lorenz, Rossler and Michelson systems, among others.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Publicat a: European Journal of Applied Mathematics, Vol. 22 (2011) , p. 381-391, ISSN 0956-7925

DOI: 10.1017/S0956792511000143


Preprint
10 p, 602.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir