Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150453
Scopus: 7 cites, Web of Science: 7 cites,
Limit Cycles for a Generalized Kukles Polynomial Differential Systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mereu, Ana Cristina

Data: 2011
Resum: We study the limit cycles of generalized Kukles polynomial differential systems using averaging theory of first and second order.
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Limit cycle ; Kukles systems ; Averaging theory
Publicat a: Nonlinear Analysis. Theory, Methods & Applications. An International Multidisciplinary Journal. Series A: Theory and Methods, Vol. 74 (2011) , p. 1261-1271, ISSN 0362-546X

DOI: 10.1016/j.na.2010.09.064


Preprint
16 p, 309.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir