Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150473
Scopus: 2 cites, Web of Science: 2 cites,
The geometry of the real planar polynomial differential systems having their orbits imbedded in conics
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mahdi, Adam (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Roé i Vellvé, Joaquim (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2011
Resum: We classify and provide the global phase portraits in the Poincaré disc of all real planar polynomial differential systems having their orbits embedded in conics. This is achieved via the real affine classification of the pencils of conics. All such polynomial vector fields have degree less than or equal to 3. Also, when the degree is three, infinity is filled with singular points.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2005/SGR-550
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2005/SGR-0078
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/MTM2005-01518
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/MTM2008-1139
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Publicat a: Dynamical Systems. An International Journal, Vol. 26 Núm. 3 (2011) , p. 287-321, ISSN 1468-9367

DOI: 10.1080/14689367.2011.588593


Preprint
37 p, 1.9 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-11



   Favorit i Compartir