Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150511
Polynomial and rational integrability of polynomial Hamiltonian systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Stoica, Cristina
Valls, Clàudia

Data: 2012
Resum: Within the class of canonical polynomial Hamiltonian systems anti-symmetric under phase-space involutions, we generalize some results on the existence of Darboux polynomial and rational first integrals for “kinetic plus potential” systems to general systems.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments/Ajudes: The third author was partially supported by FCT through CAMGDS, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Publicat a: Electronic Journal of Differential Equations, Vol. 2012 Núm. 108 (2012) , p. 1-6, ISSN 1072-6691



Preprint
7 p, 639.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir