Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150535
Web of Science: 3 cites,
Analytic integrability of Bianchi Class A cosmological models with k=1
Ferragut, Antoni (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada I)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Pantazi, Chara (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada I)

Data: 2012
Resum: We complete the study of the analytic integrability of the Class A of Bianchi cosmological models with k = 1, characterizing the analytic first integrals of the Bianchi types VI0 and VIII0.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2009-06973
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-859
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2009-14163-C02-02
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Polynomial first integral ; Analytic first integral ; Bianchi cosmological models
Publicat a: Journal of Geometry and Physics, Vol. 62 (2012) , p. 381-386, ISSN 0393-0440

DOI: 10.1016/j.geomphys.2011.10.022


Preprint
9 p, 295.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir