Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150590
Web of Science: 1 cites,
Generalized Weierstrass integrability for the complex differential equations dy/dx=a(x)y^4 b(x)y^3 c(x)y^2 d(x)y e(x)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We characterize the differential equations of the form dy/dx = a(x)y4 + b(x)y3 + c(x)y2 + d(x)y + e(x), where a, b, c, d, e are meromorphic functions in the variable x, that admits either a generalized Weierstrass first integral or a generalized Weierstrass inverse integrating factor.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The second author has been supported by FCT (grant PTDC/MAT/117106/2010 and through CAMGSD).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Weierstrass first integrals ; Weierstrass inverse integrating factor ; Complex differential equation
Publicat a: Applied Mathematics Letters. An International Journal of Rapid Publication, Vol. 26 Núm. 8 (2013) , p. 836-841, ISSN 0893-9659

DOI: 10.1016/j.aml.2013.03.018


Preprint
8 p, 663.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir