Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150595
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
On the Darboux integrability of Blasius and Falkner-Skan equation
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the Darboux integrability of the celebrated Falkner–Skan equation f′′′ + ff′′ + λ(1−f′2) = 0, where λ is a parameter. When λ = 0 this equation is known as Blasius equation. We show that both differential systems have no first integrals of Darboux type. Additionally we compute all the Darboux polynomials and all the exponential factors of these differential equations.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by FCT through CAMGDS, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Falkner–Skan equation ; Blasius equation ; Integrability ; Darboux polynomials
Publicat a: Computers & Fluids, Vol. 86 (2013) , p. 71-76, ISSN 0045-7930

DOI: 10.1016/j.compfluid.2013.06.027


Preprint
26 p, 748.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir