Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150596
Web of Science: 9 cites,
Polynomial and rational first integrals for planar quasi-homogeneous polynomial differential sytems
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Grau, Maite (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2013
Resum: In this paper we find necessary and sufficient conditions in order that a planar quasi–homogeneous polynomial differential system has a polynomial or a rational first integral. We also prove that any planar quasi–homogeneous polynomial differential system can be transformed into a differential system of the form u˙ = uf(v), ˙v = g(v) with f(v) and g(v) polynomials, and vice versa.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-381
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Quasi–homogeneous polynomial differential equations ; Integrability problem ; Polynomial first integral ; Rational first integral
Publicat a: Discrete and Continuous Dynamical Systems. Series A, Vol. 33 Núm. 10 (2013) , p. 4531-4547, ISSN 1553-5231

DOI: 10.3934/dcds.2013.33.4531


Preprint
22 p, 760.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir