Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150609
Scopus: 1 cites, Web of Science: 1 cites,
Darboux integrability of a generalized Friedmann-Robertson-Walker Hamiltonian system
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the Darboux first integrals of a generalized Friedmann-Robertson-Walker Hamiltonian system.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author has been partially supported by FCT through the project PTDC/MAT/117106/2010 and through CAMGD, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux first integrals ; Darboux polynomials ; Generalized Friedman-Robertson-Walker Hamiltonian system
Publicat a: Journal of Nonlinear Mathematical Physics, Vol. 20 Núm. 3 (2013) , p. 394-406, ISSN 1776-0852

DOI: 10.1080/14029251.2013.854482


Preprint
12 p, 646.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir