Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150626
Scopus: 8 cites, Web of Science: 7 cites,
On the dynamics of the rigid body with a fixed point: Periodic orbits and integrability
Guirao, Juan Luis Garcia (Universidad Politécnica de Cartagena. Departamento de Matemática Aplicada y Estadística)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Vera, Juan A. (Universidad Politécnica de Cartagena. Centro Universitario de la Defensa)

Data: 2013
Resum: The aim of the present paper is to study the periodic orbits of a rigid body with a fixed point and quasi–spherical shape under the effect of a Newtonian force field given by different small potentials. For studying these periodic orbits we shall use averaging theory. Moreover, we provide information on the C1–integrability of these motions.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2011-22587
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Rigid body with a fixed point ; Periodic orbits ; Integrability ; Averaging theory
Publicat a: Nonlinear Dynamics. An International Journal of Nonlinear Dynamics and Chaos in Engineering Systems, Vol. 74 (2013) , p. 327-333, ISSN 1573-269X

DOI: 10.1007/s11071-013-0972-y


Preprint
13 p, 1.9 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir