Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150627
Web of Science: 15 cites,
Averaging theory at any order for computing periodic orbits
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Grau, Maite (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2013
Resum: We provide an explicit expression for the solutions of the perturbed first order differential equations. Using it we give an averaging theory at any order in ε for the following two kinds of analytic differential equations dx/dθ =Xk≥1εk Fk(θ, x), dx/dθ =Xk≥0εk Fk(θ, x). We apply these results for studying the limit cycles of planar polynomial differential systems after passing them to polar coordinates.
Nota: Número d'acord de subvenció MICIIN/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció MICIIN/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-381
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: First order analytic differential equations ; Averaging theory ; Polynomial differential equations ; Limit cycles ; Periodic orbits
Publicat a: Physica D. Nonlinear Phenomena, Vol. 250 (2013) , p. 58-65, ISSN 0167-2789

DOI: 10.1016/j.physd.2013.01.015


Preprint
18 p, 350.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir