Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150642
Web of Science: 1 cites,
Analytic integrability of the Bianchi Class A cosmological models with 0 k < 1
Ferragut, Antoni (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada I)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Pantazi, Chara (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada I)

Data: 2013
Resum: There are many works studying the integrability of the Bianchi class A cosmologies with k = 1. Here we characterize the analytic integrability of the Bianchi class A cosmological models when 0 ≤ k < 1.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-859
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2009-14163-C02-02
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2009-06973
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: homogeneous systems ; polynomial first integral ; analytic first integral ; Bianchi cosmological models
Publicat a: Chaos, Solitons and Fractals, Vol. 48 (2013) , p. 12-21, ISSN 0960-0779

DOI: 10.1016/j.chaos.2012.12.007


Preprint
18 p, 403.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir