Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150646
Web of Science: 3 cites,
A note of the periodic orbits of a kind of Duffing equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Rodrigues, Ana (Universidade do Porto(Portugal). Centro de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the periodic orbits of the modified Duffing differential equation ¨y + ay − εy3 = εh(y, y˙), with a > 0, ε a small parameter and h a C2 function in its variables.
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author was supported by FCT Grant BPD/36072/2007. Research of AR supported in part by Centro de Matemática da Universidade do Porto (CMUP) financed by FCT through the programmes POCTI and POSI, with Portuguese and European Community structural funds.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 219 (2013) , p. 8358-8365, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2012.11.087


Preprint
10 p, 368.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir