Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150662
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
Integrability in nonlinear biomathematical models
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the integrability of two biomathematical models described by quadratic polynomial differential systems in the plane. These two models can be divided in six families of differential systems. For five of these families we classify all the systems which are Darboux integrable or globally analytic integrable.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The second author has been partially supported by FCT through CAMGSD, Lisbon
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux polynomials ; Polynomial first integrals ; Elementary first integrals ; Exponential factors ; Liouvillian first integrals ; Darbouxian first integrals ; Formal first integrals ; Analytic first integrals
Publicat a: Journal of Geometry and Physics, Vol. 66 (2013) , p. 50-70, ISSN 0393-0440

DOI: 10.1016/j.geomphys.2013.01.001


Preprint
23 p, 755.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir