Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150708
Web of Science: 1 cites,
Darboux invariants for planar polynomial differential systems having an invariant conic
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Messias, Marcelo (FCT–UNESP(Brazil). Departamento de Matemática e Computacâo)
Reinol, Alison C. (FCT–UNESP(Brazil). Departamento de Matemática e Computacâo)

Data: 2014
Resum: We characterize all the planar polynomial differential systems with a unique invariant algebraic curve given by a real conic and having a Darboux invariant.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM 2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The second author is supported by CNPq-Brazil grant 308315/2012-0 and by FAPESP grant 12/18413-7. The third author is supported by FAPESP grant 2013/01743-7. All the authors are supported by the Int. Coop. Proj. CAPES/MECD– TQED II and PHB-2009-002.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux integrability ; Darboux invariant ; Invariant conics ; Polynomial differential systems
Publicat a: ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 65 (2014) , p. 1127-1136, ISSN 1420-9039

DOI: 10.1007/s00033-013-0390-5


Preprint
11 p, 614.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir