Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150718
Web of Science: 7 cites,
Centers of quasi-homogeneous polynomial differential equations of degree three
Aziz, Waleed (Salahaddin University–Hawler(Iraq). Department of Mathematics)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Pantazi, Chara (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtica Aplicada I)

Data: 2014
Resum: We characterize the centers of the quasi–homogeneous planar polynomial differential systems of degree three. Such systems do not admit isochronous centers. At most one limit cycle can bifurcate from the periodic orbits of a center of a cubic homogeneous polynomial system using the averaging theory of first order.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2009-06973
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-859
Nota: Agraïments: W. Aziz is financially supported by Ministry of Higher Education and Scientific Research–Iraq.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Quasi–homogeneous polynomial systems ; Centers ; Limit cycles
Publicat a: Advances in Mathematics, Vol. 254 (2014) , p. 233-250, ISSN 0001-8708

DOI: 10.1016/j.aim.2013.12.006


Preprint
15 p, 436.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir