Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/150721
Web of Science: 5 cites,
Hamiltonian linear type centers of linear plus cubic homogeneous polynomial vector fields
Colak, Ilker (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We provide normal forms and the global phase portraits in the Poincaré disk for all the Hamiltonian non-degenerate centers of linear plus cubic homogeneous planar polynomial vector fields.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM 2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: The first author has been supported by AGAUR FI-DGR 2010. The third author has been supported by AGAUR PIV-DGR-2010, FCT grant PTDC/MAT/117106/2010 and through CAMG SD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Cubic polynomial system ; Hamiltonian linear type center ; Vector fields
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 257 (2014) , p. 1623-1661, ISSN 0022-0396

DOI: 10.1016/j.jde.2014.05.024


Preprint
39 p, 577.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-10-14



   Favorit i Compartir