Web of Science: 1 cites, Scopus: 1 cites, Google Scholar: cites
On the infimum of a quasiconvex vector function over an intersection
Martínez Legaz, Juan Enrique (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Economia i d'Història Econòmica)
Martinón, Antonio (Universidad de La Laguna. Departamento de Análisis Matemático)

Data: 2012
Resum: We give sufficient conditions for the infimum of a quasiconvex vector function f over an intersection ⋂i∈IRi to agree with the supremum of the infima of f over the Ri's.
Ajuts: Ministerio de Ciencia e Innovación MTM2008-06695-C03-03
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió sotmesa a revisió
Matèria: Quasiconvex funcions ; Distance to the intersection
Publicat a: TOP, Vol. 20, Núm. 2 (2012) , p.503-516, ISSN 1134-5764

DOI: 10.1007/s11750-011-0222-8


Preprint
13 p, 241.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-24, darrera modificació el 2022-02-06



   Favorit i Compartir