Web of Science: 22 cites, Scopus: 24 cites, Google Scholar: cites,
Averaging theory at any order for computing limit cycles of discontinuous piecewise differential systems with many zones
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Novaes, Douglas D. (Universidade Estadual de Campinas (Brasil). Departamento de Matemática)
Rodrigues, Camila A. B. (Universidade de São Paulo (Brasil). Departamento de Matemática)

Data: 2017
Ajuts: Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-568
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2013-40998-P
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2016-77278-P
European Commission 316338
European Commission 318999
Nota: Agraïments: The second author is supported by FAPESP grants 2015/02517-6, 2015/24841-0, and 2016/11471-2. The third author has been supported by a Ph.D. CAPES grant and by CAPES CSF-PVE-88887. The three authors are also supported by the joint project CAPES-MECD grant PHB-2009-0025-PC.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Averaging method ; Discontinuous differential system ; Non-smooth differential systems ; Periodic solution
Publicat a: Physica D. Nonlinear phenomena, Vol. 353-354 (2017) , p. 1-10, ISSN 0167-2789

DOI: 10.1016/j.physd.2017.05.003


Postprint
23 p, 386.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-28, darrera modificació el 2022-02-06



   Favorit i Compartir