Web of Science: 17 cites, Scopus: 18 cites, Google Scholar: cites,
Persistence of periodic solutions for higher order perturbed differential systems via Lyapunov-Schmidt reduction
Cândido, Murilo R. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Novaes, Douglas D. (Universidade Estadual de Campinas (Brasil). Departamento de Matemática)

Data: 2017
Ajuts: Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-568
European Commission 316338
European Commission 318999
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2013-40998-P
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2016-77278-P
Nota: 10.1088/1361-6544/aa7e95
Nota: Agraïments: The first author is partially supported by CNPq 248501/2013-5. The second author is partially supported by CAPES-MECD grant PHB-2009-0025-PC. The third author is supported by FAPESP grants 2015/02517-6, 2015/24841-0, and 2016/11471-2. The second and the third authors are supported by the CAPES grant number 88881.030454/2013-01 from the program CSF-PVE.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Bifurcation theory ; Limit cycles ; Lyapunov-Schmidt reduction ; Nonlinear differential system ; Periodic solution
Publicat a: Nonlinearity, Vol. 30 Núm. 9 (2017) , p. 3560-3586, ISSN 1361-6544

DOI: 10.1088/1361-6544/aa7e95


Postprint
31 p, 573.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2017-11-28, darrera modificació el 2021-09-29



   Favorit i Compartir