Web of Science: 10 cites, Scopus: 12 cites, Google Scholar: cites
On Weierstrass extreme value theorem
Martínez Legaz, Juan Enrique (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Economia i d'Història Econòmica)

Data: 2014
Ajuts: Ministerio de Ciencia e Innovación MTM2011-29064-C03-01
Nota: We show that suitable restatements of the classical Weierstrass extreme value theorem give necessary and sufficient conditions for the existence of a global mínimum and of both a global minimum and a global maximum.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Global optima ; Existence of optimal solutions
Publicat a: Optimization letters, Vol. 8, Núm. 1, (2014) , p. 391-394, ISSN 1862-4472

DOI: 10.1007/s11590-012-0587-0


Postprint
5 p, 137.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-01-19, darrera modificació el 2021-09-25



   Favorit i Compartir