Per citar aquest document: https://ddd.uab.cat/record/1896
Limite ergodique de processus de diffusion infini-dimensionnels
Roelly, S.
Seu, D.

Data: 1999
Resum: We give a temporal ergodicity criterium for the solution of a class of infinite dimensional stochastic differential equations of gradient type, where the interaction has infinite range. We illustrate our theoretical result by typical examples.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: Article ; recerca ; article ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions matematiques, V. 43 N. 1 (1999) , p. 191-205, ISSN 0214-1493

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37958
DOI: 10.5565/PUBLMAT_43199_07
DOI: 10.5565/37958


15 p, 148.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2017-10-28



   Favorit i Compartir