Web of Science: 84 cites, Google Scholar: cites
The Dirichlet problem for elliptic equations with drift terms
Kenig, Carlos E.
Pipher, Jill

Data: 2001
Resum: We establish absolute continuity of the elliptic measure associated to certain second order elliptic equations in either divergence or nondivergence form, with drift terms, under minimal smoothness assumptions on the coefficients.
Drets: Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 45 N. 1 (2001) , p. 199-217, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/38013
DOI: 10.5565/PUBLMAT_45101_09


19 p, 187.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2024-12-07



   Favorit i Compartir
Loading...