Global phase portraits for quadratic systems with a hyperbola and a straight line as invariant algebraic curves
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Yu, Jiang (Shanghai Jiao Tong University. Department of Mathematics)

Data: 2018
Resum: In this article we consider a class of quadratic polynomial differential systems in the plane having a hyperbola and a straight line as invariant algebraic curves, and we classify all its phase portraits. Moreover these systems are integrable and we provide their first integrals.
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Publicat a: Electronic journal of differential equations, Vol. 141 (2018) , p. 1-19, ISSN 1072-6691



Postprint
24 p, 759.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2021-06-13



   Favorit i Compartir