Web of Science: 3 cites, Scopus: 4 cites, Google Scholar: cites
On Lefschetz periodic point free self-maps
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Sirvent, Víctor F. (Universidad Simón Bolívar(Venezuela). Departamento de Matemáticas)

Títol variant: A note on periodic point free self-maps
Data: 2018
Resum: We study the periodic point free maps on connected retract of a finite simplicial complex using the Lefschetz numbers. We put special emphasis in the self-maps on the product of spheres and of the wedge sums of spheres.
Ajuts: Ministerio de Economía y Competitividad MTM2016-77278-P
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2013-40998-P
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Lefschetz numbers ; Lefschetz zeta function ; Periodic point ; Product of spheres ; Wedge sum of spheres
Publicat a: Journal of fixed point theory and applications, Vol. 30, issue 38 (March 2018) , ISSN 1661-7746

DOI: 10.1007/s11784-018-0498-5


Postprint
11 p, 2.2 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2018-11-12, darrera modificació el 2021-09-26



   Favorit i Compartir