Web of Science: 3 cites, Scopus: 3 cites, Google Scholar: cites
Differentiation bases for Sobolev functions on metric spaces
Harjulehto, Petteri
Kinnunen, Juha

Data: 2004
Resum: We study Lebesgue points for Sobolev functions over other collections of sets than balls. Our main result gives several conditions for a differentiation basis, which characterize the existence of Lebesgue points outside a set of capacity zero.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Lebesgue points ; Capacity ; Maximal functions
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 48 N. 2 (2004) , p. 381-395, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/38102
DOI: 10.5565/PUBLMAT_48204_05


16 p, 142.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2021-07-24



   Favorit i Compartir