Web of Science: 16 cites, Scopus: 15 cites, Google Scholar: cites
Weighted Hardy's inequalities for negative indices
Prokhorov, Dmitry V.

Data: 2004
Resum: In the paper we obtain a precise characterization of Hardy type inequalities with weights for the negative indices and the indices between 0 and 1 and establish a duality between these cases.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Hardy's inequality ; Weight function ; Negative indices ; Duality
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 48 N. 2 (2004) , p. 423-443, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/38105
DOI: 10.5565/PUBLMAT_48204_08


22 p, 168.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2021-07-24



   Favorit i Compartir