Web of Science: 2 cites, Scopus: 2 cites, Google Scholar: cites
Linearization of planar homeomorphisms with a compact attractor
Gasull i Embid, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Groisman, Jorge (Universidad de la República. IMERL (Uruguay))
Mañosas Capellades, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2016
Resum: Kerékjártó proved in 1934 that a planar homeomorphism with an asymptotically stable fixed point is conjugated, on its basin of attraction, to one of the maps z (Formula Present. ) depending on whether f preserves or reverses the orientation. We extend this result to planar homeomorphisms with a compact attractor.
Ajuts: Ministerio de Economía y Competitividad MTM2013-40998-P
Ministerio de Economía y Competitividad MTM2014-52209-C2-1-P
Agència de Gestió d'Ajuts Universitaris i de Recerca 2014/SGR-568
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió acceptada per publicar
Matèria: Kerékjártó's theorem ; Attractor ; Linearization ; Lyapunov function
Publicat a: Topological Methods in Nonlinear Analysis, Vol. 48, Num. 2 (December 2016) , p. 493-506, ISSN 1230-3429

DOI: 10.12775/TMNA.2016.055


Postprint
12 p, 359.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2020-04-01, darrera modificació el 2021-09-26



   Favorit i Compartir