Web of Science: 0 cites, Scopus: 0 cites, Google Scholar: cites
A subdifferential characterization of Motzkin decomposable functions
Martínez Legaz, Juan Enrique (Universitat Autònoma de Barcelona)
Thibault, L. (Université de Montpellier)

Data: 2019
Resum: The paper provides a new subdifferential characterization for Motzkin decomposable (convex) functions. This characterization leads to diverse stability properties for such a decomposability for operations like addition and composition.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2014-59179-C2-2-P
Nota: Número d'acord de subvenció SEV-2015-0563
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; acceptedVersion
Matèria: Motzkin decomposition ; Recession cone ; Subdifferential ; Legendre-Fenchel conjugate
Publicat a: Optimization, Vol. 68, Núm. 7 (2019) , p. 1279-1287, ISSN 1029-4945

DOI: 10.1080/02331934.2017.1339705


Postprint
10 p, 138.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2020-05-30, darrera modificació el 2020-10-31



   Favorit i Compartir