Cohomology of lie groups made discrete
Pascual i Gainza, Pere (Universitat Politècnica de Catalunya. Departament de Matemàtiques)

Data: 1990
Resum: We give a survey of the work of Milnor, Friedlander, Mislin, Suslin, and other authors on the Friedlander-Milnor conjecture on the homology of Lie groups made discrete and its relation to the algebraic K-theory of fields.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 34 n. 1 (1990) p. 151-174, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37620


24 p, 522.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-05-08, darrera modificació el 2021-08-22



   Favorit i Compartir