Web of Science: 1 cites, Scopus: 1 cites, Google Scholar: cites
A note on strong Jordan separation
Lafont, Jean François (Ohio State University (Estats Units d'Amèrica). Department of Mathematics)

Data: 2009
Resum: We establish a strengthening of Jordan separation, to the setting of maps f : X --> Sn+1, where X is not necessarily a manifold, and f is not necessarily injective.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Matèria: Jordan separation ; Alexander duality ; Codimension one taming
Publicat a: Publicacions matemàtiques, V. 53 n. 2 (2009) p. 515-525, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/140689
DOI: 10.5565/PUBLMAT_53209_11


11 p, 135.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-10-16, darrera modificació el 2021-08-22



   Favorit i Compartir