![]() |
|||||||||||||||
![]() |
Buscar | Enviar | Ayuda | Servicio de Bibliotecas | Sobre el DDD | Català English Español |
Página principal > Artículos > Artículos publicados > Dicritical logarithmic foliations |
Fecha: | 2006 |
Resumen: | We show the existence of weak logarithmic models for any (dicritical or not) holomorphic foliation F of (C2 , 0) without saddlenodes in its desingularization. The models are written in terms of a representative set of separatrices, whose equisingularity types are controlled by the Milnor number of the foliation. |
Ayudas: | Ministerio de Educación y Ciencia MTM 2004-07978 |
Derechos: | Aquest material està protegit per drets d'autor i/o drets afins. Podeu utilitzar aquest material en funció del que permet la legislació de drets d'autor i drets afins d'aplicació al vostre cas. Per a d'altres usos heu d'obtenir permís del(s) titular(s) de drets. |
Lengua: | Anglès |
Documento: | Article ; Versió publicada |
Materia: | Singular foliations ; Dicritical foliations ; Logarithmic forms ; Pencil of curves ; Singularities |
Publicado en: | Publicacions matemàtiques, V. 50 n. 1 (2006) p. 87-102, ISSN 2014-4350 |
16 p, 188.9 KB |
El registro aparece en las colecciones:
Artículos > Artículos publicados > Publicacions matemàtiques