Google Scholar: cites
Iterated series and the Hellinger-Toeplitz theorem
Swartz, Charles

Data: 1992
Resum: We show that an iterated double series condition due to Antosik implies the uniform convergente of the double series. An application of Antosik's condition is given te the derivation of a vector form of the Hellinger-Toeplitz Theorem.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 36, Núm. 1 (1992) , p. 167-173, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37691
DOI: 10.5565/PUBLMAT_36192_12


7 p, 180.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-16, darrera modificació el 2021-12-12



   Favorit i Compartir