Google Scholar: cites
A remark on power series rings
Cohn, P. M. (University College London. Department of Mathematics)

Data: 1992
Resum: A trivializability principle for local rings is described which leads to a form of weak algorithm for local semifirs with a finitely generated maximal ideal whose powers meet in zero.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: Article ; recerca ; Versió publicada
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 36, Núm. 2 (1992) , p. 481-484, ISSN 2014-4350

Adreça alternativa: https://raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/37715
DOI: 10.5565/PUBLMAT_362A92_13


4 p, 100.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2010-07-16, darrera modificació el 2021-12-12



   Favorit i Compartir